Wybieramy zamek wpuszczany do drzwi

Wybieramy zamek wpuszczany do drzwi

Mamy dwa rodzaje najpopularniejszych zamków do drzwi wejściowych, mowa tutaj o zamkach wpuszczanych oraz zamkach wierzchnich. wybierając zamki do drzwi wejściowych metodą z puszczaną, to dodatkowe zabezpieczenie w szczególności w drzwiach zewnętrznych.

Zamki wpuszczane to między innymi zamki na klucz piórowy, zamki na wkładkę bębenkową oraz zamki z blokadą. niezależnie od tego, jaki zamek wpuszczany wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego budowę, to od niej zależy czy będzie on spełniał swoje działanie antywłamaniowe.

Najpopularniejsze zamki do drzwi zewnętrzne

Wybierając zamki do drzwi zewnętrznych, powinniśmy zwrócić uwagę na producenta, tutaj na uwagę zasługują Sparta zamki, które należą do najpopularniejszych i najlepszych zamków na rynku, które wyróżniają się wysoką odpornością i cechami antywłamaniowymi.

Do zamków najczęściej używanych drzwiach zewnętrznych można zaliczyć zamki na wkładkę bębenkową, to one dostarczają wyższe standardy bezpieczeństwa, a w chwili zgubienia klucza sama wymiana wkładki nie jest skomplikowana i kłopotliwa. Istnieje duży wybór zastosowania wkładek o wysokiej klasie ochrony, stawiając na ochronę antywłamaniową, można tutaj zamontować zamek na wkładkę bębenkową, z zastosowaniem kilku wkładek i jednego klucza.

Co to są zamki oszczędnościowe?

Istnieją także tak zwane zamki oszczędnościowe, które są wyposażone jedynie w zapadkę, dzięki której otwierane są drzwi za pomocą klamki. Tego rodzaju zamki nie są polecane do drzwi zewnętrznych, albowiem nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, a co najważniejsze nie mają zamykane na klucz. Wybierając zamki do drzwi zewnętrznych powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość zapadek oraz zabezpieczeń zamknięcie na klucz, najlepiej, aby był on nietypowy i trudne do podrobienia.