Dla kogo rower crossowy?

Dla kogo rower crossowy?

Zbliżająca się wiosna sprawia, że wiele osób zaczyna myśleć o zakupie roweru. Najczęściej w centrum zainteresowania potencjalnych kupujących znajdują się tak zwane rowery miejskie. Nie są one jednak wcale jedynymi, które cieszą się dziś rosnącą popularnością. Także tak zwane rowery crossowe pobudzają wyobraźnię.

Charakterystyka roweru crossowego

Kands rowery crossowe oraz rowery stanowiące część kolekcji innych czołowych producentów to rozwiązania, która obalają pewien popularny przez lata mit. Wiele osób do teraz myśli, że firmy odpowiedzialne za produkcję rowerów szukają jednośladów o wąskiej specjalizacji. Już pierwsze spojrzenie na rower crossowy i jego specyfikę uświadamia nam jednak, że w tym konkretnym przypadku nie ma mowy o takim rozwiązaniu.

Rower crossowy męski 28 cali oraz rower damski to rozwiązania, które zachwycą przede wszystkim miłośników jazdy rekreacyjnej. Nie może być jednak inaczej. Mamy przecież do czynienia z modelami lekkimi i komfortowymi, które poradzą sobie nie tylko na asfalcie, ale i tam, gdzie jakość drogi pozostawia wiele do życzenia.

Ważne elementy roweru crossowego

Tym, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, gdy obserwujemy rower damski cross 28 cali jest przede wszystkim jego rama. Jej geometria jest zaprojektowana tak, aby odczuwać komfort nawet, jeśli jazda jest długa, a teren daleki od idealnego. Rama jest zazwyczaj wykonana z dość lekkiego aluminium.

Jest odpowiednio sztywna i trwała, wypada jednak docenić również to, że charakteryzuje ją stosunkowo sztywna waga. Co warte podkreślenia, rama posiada nity i śruby. Ich obecność nie jest przypadkowa. Jeśli wymaga tego sytuacja, można zamontować na niej zarówno bagażnik, jak i dodatkowe torby. Trudno o lepszą wiadomość dla entuzjastów dłuższych tras.