Trzy podstawowe języki skandynawskie – czym się charakteryzują?

Trzy podstawowe języki skandynawskie - czym się charakteryzują?

Skandynawia cieszy się  dużą popularnością – i to zarówno w kontekście wyjazdów wakacyjnych, jak i podejmowania tam pracy czy nawet zamieszkania na stałe. I chociaż angielski to język, w którym da się porozumieć w krajach skandynawskich, to jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nauczenie się konkretnego języka – w zależności od kraju, do którego się wybieramy. Języki skandynawskie są trzy – norweski, duński i szwedzki – i każdy z nich charakteryzuje się określonymi cechami. Zatem nauka języków skandynawskich może obejmować naukę wszystkich trzech lub tylko jednego.

Nauka języka norweskiego

Języki skandynawskie to między innymi język norweski, który uchodzi za najłatwiejszy z nich trzech – i to zarówno pod względem samej gramatyki, jak i wymowy. Dlatego też nauka norweskiego nie powinna nastręczać zbyt wiele trudności, a opanowanie tego języka powinno pójść dużo szybciej niż innych języków skandynawskich. Sam poziom nauki jest uzależniony od zaawansowania językowego. Naukę norweskiego można rozpocząć zarówno od poziomu podstawowego, jak i już bardziej zaawansowanego. 

Nauka języka duńskiego

Języki skandynawskie nie są może tak często używane jak język angielski, ale też niemały odsetek populacji posługuje się nimi. Przykładem niech będzie język duński, którym posługuje się ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. Oczywiście nie jest to liczba duża, ale tym bardziej warto znaleźć się wśród osób rozmawiających po duńsku. Tym bardziej, iż nauka duńskiego zaowocuje nie tylko umiejętnością porozumiewania się w samej Danii, ale też na Grenlandii, Islandii czy na Wyspach Owczych. 

Nauka języka szwedzkiego

Język szwedzki jest blisko spokrewniony z językiem norweskich i duńskim. Ma też trochę podobieństw z językiem niemieckim i angielskim. I chociaż charakteryzuje się stosunkowo prostą gramatykę, to jednak kładzie duży nacisk na szyk zdania. Dlatego też nauka języka szwedzkiego powinna opierać się na takich metodach, które doskonalą właśnie te najważniejsze elementy.

Nauka języków skandynawskich cieszy się sporym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż ich znajomość nie tylko umożliwia swobodne podróżowanie po tych krajach, ale także podjęcie pracy w jednym z nich.