Szerokie możliwości wykorzystania konopi przemysłowych

Szerokie możliwości wykorzystania konopi przemysłowych

Przed wiekami konopie uprawiane były w całej Polsce. Dzisiaj powracają do łask nie tylko w naszym kraju. Konopie przemysłowe mają wiele cennych właściwości zdrowotnych. Mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Z ich właściwości korzysta nie tylko medycyna, ale także przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, papierniczy.

Możliwości wykorzystania konopi przemysłowych

Bardzo cennym surowcem są nasiona konopi. Nasiona konopi wykorzystywane są do wytwarzania oleju. Jest on tłoczony na zimno i ma wiele właściwości prozdrowotnych. Nasiona konopi przemysłowych znalazły zastosowanie także w kuchni. Dużą wartość posiada także susz konopny. Susz konopny wykorzystywany jest do waporyzacji, naparów i inhalacji. Zioło na susz konopny pochodzi ze sprawdzonych plantacji. Konopie przeznaczone na susz zbierane są ręcznie.

Uprawa, zbiór i skup konopi

Konopie przemysłowe mają w Polsce znakomite warunki do uprawy, plonują naprawdę bardzo dobrze. Konopie przemysłowe skup prowadzony jest przez rzetelne firmy, które z rolnikami podpisują kontraktacje. Konopie przemysłowe skup to atrakcyjne ceny. Wykorzystywane są wszystkie części tej cennej rośliny. Zastosowanie znajdują także włókna konopne.

Włókna konopne zawierają dużą ilość celulozy. Wytwarza się z nich wysokiej jakości papier. Włókna konopne wykorzystuje także przemysł odzieżowy jako domieszkę do bawełny, lnu, wełny. Stanowią one także doskonały surowiec energetyczny. Konopie przemysłowe są jedną z najcenniejszych roślin znanych człowiekowi.