Uprawa konopi przemysłowych pomysłem na biznes

Uprawa konopi przemysłowych pomysłem na biznes

Konopie siewne zwane potocznie przemysłowymi były powszechnie uprawiane przez naszych praprzodków. Z czasem uprawa konopi została zapomniana. Dzisiaj wracają one do łask. Do ich uprawy przekonuje się coraz więcej osób.

Możliwości wykorzystania konopi przemysłowych

Konopie przemysłowe zawierają znikomą ilość substancji psychoaktywnych. Jednak na ich uprawę należy uzyskać zgodę w urzędzie gminy. Należy też pamiętać o zawarciu umowy na odbiór plonów z firma posiadającą koncesję na przetwarzanie konopi. Na szczęście znalezienie sprawdzonych zakładów, które prowadzą konopie przemysłowe skup nie jest trudne.

Firmy, które prowadzą konopie przemysłowe skup bardzo często dodatkowe same też zajmują się uprawą konopi. Oferują do sprzedaży susz konopny oraz wysokiej jakości nasiona konopi. Osoby, które interesuje konopie przemysłowe skup mogą liczyć atrakcyjne ceny.

Jak odbywa się zbiór konopi?

Zbór konopi przemysłowych może odbywać się ręcznie lub kombajnem. Zbór ręczny trwa dłużej, ale susz konopny otrzymany z konopi zbieranych ręcznie jest bardziej wartościowy. Wysokiej jakości susz konopny może być wykorzystany do waporyzacji. Susz konopny pozyskuje się z kwiatów konopi przemysłowych. Niezwykle wytrzymałe włókna konopne są coraz częściej wykorzystywane do produkcji odzieży. Włókna konopne stanowią też surowice do produkcji biomasy.

Zainteresowanie konopiami przemysłowymi jest coraz większe na całym świecie. Konopie mają zastosowanie w przemyśle odzieżowym, farmaceutycznym, spożywczym. Uprawa konopi staje się coraz bardziej dochodowa.