Kilka słów o broni czarnoprochowej

Kilka słów o broni czarnoprochowej

Wśród kolekcjonerów broni znajdują się ci, których interesują czarnoprochowce. Broń czarnoprochowa – bo tak też nazywa się popularne czarnoprochowce – wzbudza ogromne zainteresowanie. Spróbujemy ją nieco przybliżyć.

Zakup broni czarnoprochowej

Czarnoprochowce oferuje sklep z bronią czarnoprochową. Co ważne, jest to ten rodzaj broni, do zakupu którego nie trzeba posiadać zezwolenia. Wynika to jasno z zapisów ustawy o broni oraz amunicji. Jest jednak inny warunek: karabiny czarnoprochowe i inne czarnoprochowce zarezerwowane są wyłącznie dla osób, które ukończyły osiemnaście lat. Sprzedawca ma więc prawo oczekiwać od nas przedstawienia dowodu osobistego.

Obecnie broń czarnoprochową sprzedaje sklep z bronią czarnoprochową. Co ważne, czarnoprochowce można kupić w sieci, stawiając na sklep internetowy.

Jak wygląda przenoszenie czarnoprochowców?

Broń czarnoprochową można mieć przy sobie, wychodząc z domu. Pozwala na to prawo, które aktualnie obowiązuje w naszym kraju. Decydując się na noszenie broni czarnoprochowej przy sobie, trzeba jednak pamiętać, że prawo nakłada na nas obowiązek robienia tego w sposób uniemożliwiający dostęp do broni osobom postronnym. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do pilnowania broni, którą decydujemy się wynieść z domu. Podobnie jest, jeśli chodzi o jej przechowywanie. Karabiny czarnoprochowe trzeba przechowywać tak, aby nikt poza nami nie miał do nich dostępu.

Broń czarnoprochowa to broń, którą można kupić bez zezwolenia. Nie oznacza to jednak, że jej posiadanie nie wiąże się dla nas z żadnymi obowiązkami.