Broń dostępna bez pozwolenia

Broń dostępna bez pozwolenia

Hobby można mieć naprawdę różne. Tym wzbudzającym wiele emocji są militaria. Wiele osób interesujących się militariami kolekcjonuje czarnoprochowce, czyli broń czarnoprochową. Zobaczmy gdzie kupić broń czarnoprochową oraz jakie są regulacje prawne jej dotyczące.

Kiedy można kupić broń czarnoprochową?

Czarnoprochowce sprzedaje sklep z bronią czarnoprochową. Warto pamiętać, że jest to rodzaj broni, którego zakup nie wymaga przedstawienia pozwolenia na posiadanie broni. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić jest ukończenie osiemnastu lat. Broń czarnoprochowa dostępna jest dla osób dorosłych. Warto jednak wyrobić Europejską Kartę Broni.

Czy karabiny czarnoprochowe można przenosić?

Czarnoprochowce można bez przeszkód przenosić w miejscach publicznych. Jest to zgodne z obowiązującym prawem. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to broń naładowana. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie obowiązujące są przepisy regulujące dokładnie jak można to robić i jakich zasad należy przestrzegać. Broń czarnoprochowa może być przechowywana i przenoszona w sposób, który zapewnia brak dostępu do niej osobom trzecim i nieuprawnionym. Kwestie dotyczące noszenia broni przy sobie znaleźć można w rozporządzeniu wydanym między innymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czarnoprochowce, które oferuje sklep z bronią czarnoprochową są chętnie kolekcjonowane przez miłośników militariów. Aby kupić taką broń, nie trzeba w ogóle posiadać zezwolenia, co sprawia, że dostęp do niej jest naprawdę prosty.