Jak odłożyć na przyszłą emeryturę?

Jak odłożyć na przyszłą emeryturę?

Jak oszczędzać na emeryturę to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób. Osoby, które są w wieku produkcyjnym mają obecnie wiele możliwości oszczędzania na emeryturę. Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Zobaczmy.

Jak zacząć oszczędzać na emeryturę?

Specjaliści radzą osobom, które zastanawiają się nad tym, jak oszczędzać na emeryturę dywersyfikację portfela. Rozwiązanie to polega na tym, aby nie lokować pieniędzy tylko w jedne aktywa. Dywersyfikacja portfele to rozwiązanie, które chroni przed utratą oszczędności na wypadek upadłości banku.

Osoby, które nie wiedzą, jak oszczędzać na emeryturę, przede wszystkim nie powinny odłożonych pieniędzy trzymać w domu. Gromadzone pieniądze powinny bowiem na siebie zarabiać. Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Najlepszym rozwiązaniem są produkty bezpieczne. Na produktach tych nie da się wiele zarobić, ale ewentualne straty nie będą wysokie.

Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę?

Pieniądze na przyszłą emeryturę można odkładać w ZUS-ie. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Od ZUS można się jednak uniezależnić. Osobom, które pytają o to, gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę można polecić między innymi Indywidualne Konto Emerytalne.

Inne sposoby na to, jak zabezpieczyć się na emeryturę to Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Zarówno IKE, jak i IKZE wykorzystują bardzo różne narzędzia inwestycyjne. Istotne jest to, że osoby, które odkładają w IKE nie muszą płacić tak zwanego podatku Belki.