Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, warto dokładnie sprawdzić ofertę zakupu, aby nie zostać zaskoczonym już po sfinalizowaniu zakupu. Tutaj doskonale sprawdzi się powiedzenie: „nie kupuj kota w worku”, dlatego zanim podpiszemy umowę kupna, deweloper Poznań powinien pokazać nam bardzo szczegółowo mieszkanie i zaprezentować nam wszystkie jego zalety.

Podstawową kwestią zakupu mieszkania jest jego cena. Kiedy już wiemy jakie mamy możliwości finansowe oraz kredytowe i na jakie mieszkanie możemy sobie pozwolić, warto podpisać umowę kupna.

Nie rezygnuj z mieszkania na rynku pierwotnym

Nawet jeżeli nie masz tak dużej kwoty pieniędzy, aby stać się właścicielem dużego mieszkania w centrum miasta, sprawdź jakie mieszkania deweloperskie Poznań znajdziesz na obrzeżach miasta w nieco mniej sprzyjającej lokalizacji.

Czasem lepiej kupić mniejsze mieszkanie, ale mimo wszystko zamieszkać w nowym bloku, który nie będzie wymagał żadnych napraw przez wiele lat. Kupując mieszkanie na kredyt należy pamiętać o wkładzie własnym, który jest obecnie obowiązkową inwestycją we własne lokum.

Czy deweloper na pewno sprzedaje mieszkania?

Wiele się słyszy w telewizji o nieuczciwych deweloperach, którzy pobierają zaliczki, pokazują pac budowy, a potem nie realizują wcześniejszych założeń.

Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania od konkretnego dewelopera, sprawdźmy czy wszystkie inwestycje deweloperskie Poznań są uczciwe, jaką posiada deweloper opinie na rynku nieruchomości i czy aby na pewno nie chce nas oszukać.

Warto w tym celu sprawdzić dewelopera i jego działalność, aby mieć pewność że zainwestowane pieniądze faktycznie idą na budowę nowego bloku, w którym znajdzie się także nasze mieszkanie.