Zapomniane konopie przemysłowe wracają do łask

Zapomniane konopie przemysłowe wracają do łask

Konopie przemysłowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie. Na ich uprawę decyduje się coraz więcej polskich rolników.

Czy uprawa konopi przemysłowych jest legalna?

Konopie przemysłowe zawierają bardzo niewielką ilość substancji psychoaktywnych. Ich uprawa jest w Polce całkowicie legalna, ale podlega pewnym nakazom. Osoby, które chcą zająć się uprawą konopi przemysłowych i nie narazić się na kłopoty, powinny w swoim urzędzie gminy uzyskać zgodę na ich uprawę.

Dodatkowo muszą znaleźć odbiorcę, który ma koncesję na konopie przemysłowe skup. Znalezienie firmy, która oferuje kontraktację oraz konopie siewne skup nie jest dzisiaj trudne. Firmy oferujące konopie siewne skup – kupują także nasiona konopi. Susz konopny jest bardzo wysokiej jakości – zbiór konopi odbywana się bowiem ręcznie. Susz konopny znajduje zastosowanie między innymi do waporyzacji, można dodawać go także do potraw.

Czy warto zająć się uprawą konopi?

Dla wielu rolników uprawa konopi przemysłowych to szansa na zwiększenie dochodów swojego gospodarstwa. Włókna konopne i nasiona konopi są skupowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapotrzebowanie na konopie przemysłowe stale rośnie. Można więc przypuszczać, że nasiona konopi będą drożeć.

Możliwości wykorzystania konopi przemysłowych są coraz większe. Włókna konopi wykorzystuje między innymi przemysł odzieżowy. Są one wykorzystywane także na biomasę. Tak więc obecnie wykorzystuje się całą roślinę konopi. Konopie przemysłowe mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów.