Wszystko, co warto wiedzieć o rowerach crossowych

Wszystko, co warto wiedzieć o rowerach crossowych

Czas, w którym kupowaliśmy przede wszystkim klasyczne rowery miejskie, już dawno jest tylko wspomnieniem. Dziś ich miejsce zajmuje także szereg innych jednośladów, w tym również rowery crossowe. Ich popularność rośnie, zainteresowanie wzbudzają przy tym nie tylko modele męskie, ale również rower damski cross 28.

Potencjalnych nabywców nie odstrasza przy tym nawet dość wysoka cena markowego jednośladu. Rowery crossowe są nie tylko szybkie, ale również względnie lekkie. Można poruszać się nimi do pracy i po mieście, sprawdzą się jednak również w czasie pokonywania bardziej wymagających tras.

Specyfika rowerów crossowych

O rowerach crossowych coraz częściej mówi się, że są następcami modeli MTB, a więc tak zwanych rowerów do wszystkiego. Nie należy jednak stawiać równości pomiędzy nimi a rowerami górskimi. O ile popularne górale są modelami typowo sportowymi, o tyle Kands rowery crossowe choć szybkie nie mają takiego charakteru.

Różnice są zresztą znaczące i odnoszą się nie tylko do samej geometrii, ale również do wyposażenia oraz wielkości kół. Napęd ma też znacznie szerszą rozpiętość przełożeń. O ile więc poruszanie się rowerem górskim po asfalcie bywa prawdziwą udręką, o tyle pokonywanie takiej trasy wtedy, gdy w grę wchodzi rower crossowy męski 28 cali nie jest wymagające.

Gdzie kupić rower crossowy?

Rowery crossowe nie należą do tanich. Wiele osób zainteresowanych ich zakupem zastanawia się więc nad tym, gdzie ich szukać, aby można było liczyć na oszczędności. Warto jednak pamiętać, że zakupy w miejscu niesprawdzonym mogą mieć poważne konsekwencje. Czasem warto wydać większe pieniądze już na starcie, potem jednak korzystać z rowerów przez długi czas. Jest to bardziej opłacalne niż zakup z niepewnego źródła i nieustanne modyfikowanie jednośladu.