Szerokie zastosowanie rękawiczek foliowych

Szerokie zastosowanie rękawiczek foliowych

Zastanówmy się dlaczego warto stosować rękawiczki foliowe. Czy faktycznie są nam one potrzebne i stanowią istotną ochronę przed zakażeniem? Rękawiczki jednorazowe stały się bardzo popularne w czasach pandemii, dzięki nim mieliśmy mieć dodatkową ochronę przed wirusem i zakażeniem. Nie jest to do końca udowodnione, choć na pewno ich stosowanie nikomu nie zaszkodziło, a wprowadziło dobry nawyk bezpieczeństwa i nie dotykania na przykład produktów spożywczych bezpośrednio rękami.

Czy rękawiczki jednorazowe chronią przed drobnoustrojami?

Jeżeli dobrze używamy rękawiczek foliowych, stosując dodatkowo płyn dezynfekujący, jest to z pewnością bardzo dobra ochrona przed zarazkami i wszelkiego rodzaju drobnoustrojami. Szczególnie istotne jest ich używanie w przypadku dotykania pieczywa czy innych produktów spożywczych, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Jeżeli produkt jest zapakowany w opakowanie papierowe bądź foliowe, nie ma tak dużego zagrożenia przenoszenia się zarazków, jeżeli jednak jest to pieczywo bezpośrednio znajdujące się na półce, rękawiczki powinny być bezwzględnie stosowane przez wszystkie osoby dotykające pieczywa.

Dlaczego fryzjerzy używają jednorazowych rękawiczek?

Nie tylko w sklepach spożywczych są powszechnie stosowane jednorazowe rękawiczki, dzięki którym można zachować czystość i wyższą higienę stanowiska pracy. Takie rękawiczki jednorazowe foliowe są także stosowane w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem oraz z wieloma chemicznymi substancjami. Rękawiczki mają tutaj dwojakie zastosowanie. Z jednej strony są zabezpieczeniem dla klientów, z drugiej stanowią ochronę przed pobrudzeniem bądź silną reakcją chemiczną podczas stosowania kosmetyków.