Podstawowe zalety domu z gotowych elementów

Podstawowe zalety domu z gotowych elementów

Domy z gotowych elementów cieszą się coraz większą popularnością. I chociaż jeszcze kilka lat temu takie rozwiązania były cenione przede wszystkim w Niemczech i Skandynawii, to obecnie zainteresowanie takim budownictwem dotarło także do Polski. I trudno się temu dziwić, gdyż dom z gotowych elementów (zwany też modułowym) charakteryzuje się wieloma zaletami. 

Krótki czas budowy domu z gotowych elementów

Budowa domu z gotowych elementów – w odróżnieniu od tego standardowego – zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Dzieje się tak dlatego, iż zdecydowana większość elementów potrzebna do wybudowania domu powstaje w fabryce. Pojedyncze elementy są dostarczane na budowę w już gotowym stanie, gdzie wymagają jedynie montażu. Dzięki temu ekipa budowlana niezwykle rzadko ma jakieś problemy i trudności – i to zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i pogodowym. Dlatego też domy z gotowych elementów powstają niezwykle szybko. W większości przypadków od wybory projektu do zamieszkania w domu nie mija więcej niż dwa – trzy miesiące.

Możliwość przeniesienia domu w inne miejsce

Domy składane z gotowych elementów mają ogromną przewagę na domami murowanymi. Otóż taki dom można przenieść w inne miejsce. Ponieważ dom składa się z gotowych elementów, to zarówno ich składanie, jak i rozkładanie nie jest zbyt skomplikowane. W krótkim czasie taki dom można złożyć i postawić na zupełnie innym terenie. 

Możliwość oszczędzania energii

Domy z gotowych elementów w większości przypadków są budowane w nowoczesnych technologiach, które umożliwiają oszczędzanie energii na wiele sposobów. W tym przypadku to właściciel decyduje o wyborze techniki grzewczej i sposobie zaopatrzenia domu w energię.  A dzięki odpowiedniej izolacji cieplnej oraz możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii taki dom jest niezwykle energooszczędny.

Domy z gotowych elementów mają jeszcze jedną przewagę nad tymi murowanymi. Ich budowa jest po prostu dużo tańsza. A to jest na pewno jeden z podstawowych argumentów przemawiających na korzyść takich domów.