Niskie emerytury to nasza polska rzeczywistość

Niskie emerytury to nasza polska rzeczywistość

W Polsce niestety emerytury nie są zbyt wysokie, a większość społeczeństwa otrzymuje najniższą krajową, za którą bardzo trudno przeżyć cały miesiąc. Dlatego jeszcze w wieku produktywnym warto zacząć myśleć o oszczędzaniu, aby na starość mieć odłożone pieniądze i nie musieć martwić się o najpotrzebniejsze wydatki.

Zastanówmy się jak oszczędzać na emeryturę i czy istnieją w Polsce jakieś narzędzia ułatwiające oszczędzanie właśnie na ten cel. Już jakiś czas temu powstały indywidualne konta emerytalne, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, dlatego warto w taki produkt bankowy zainwestować i odkładać regularnie nawet niewielkie kwoty.

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Istnieje także program pracowniczych planów kapitałowych, który jest niezbyt znany, jednak warto się z tym programem dokładnie zapoznać i uzyskać z niego odpowiednie korzyści finansowe. Jeżeli zatem nie wiesz jak zabezpieczyć się na emeryturę, koniecznie sprawdź pracownicze plany kapitałowe, doczytaj o swoich prawach i obowiązkach pracodawcy względem ciebie i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi po 60 roku życia. Nigdy nie wiadomo z jakimi kosztami przyjdzie ci się mierzyć na starość, dlatego pracowniczy plan kapitałowy to doskonała inwestycja na emeryturę.

Konta oszczędnościowe i inne produkty bankowe

Banki mają wiele produktów związanych oszczędnościami, dzięki którym możesz odłożyć dodatkowe pieniądze. Jednak głównym produktem emerytalnym jest indywidualne konto emerytalne, które możesz założyć niemalże w każdym banku, dzięki czemu zyskasz naprawdę pokaźną sumę na przestrzeni kilkunastu lat oszczędzania. Nie wiesz gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Sprawdź ofertę swojego banku, w którym prowadzisz konto osobiste.