Jaki zamek nawierzchniowy wybrać do drzwi?

Jaki zamek nawierzchniowy wybrać do drzwi?

Na rynku istnieje wiele rodzaju zamków do drzwi wejściowych, jednym z takich rodzajów jest zamek nawierzchniowy, to podstawowy wybór oprócz tradycyjnych zamków wpuszczanych. Zamki do drzwi wejściowych stanowią właściwą ochronę przed niepożądanymi gośćmi, dlatego warto wybrać wysoką jakość zamka, najlepiej, aby miał on cechy antywłamaniowe. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego zamka nawierzchniowego zwiększamy poziom bezpieczeństwa, co czyni drzwi bądź bramę jeszcze bardziej odpornymi na włamanie.

Wybierz zamek nawierzchniowy i podnieść poziom bezpieczeństwa

Jak już wspomnieliśmy, w sklepach możemy spotkać różne zamki do drzwi, najlepiej jednak wybierać te sprawdzone, które mają przede wszystkim cechy zamków antywłamaniowych i stanowią prawidłową ochronę drzwi przed włamaniem. Jeżeli zdecydujemy się na zamki do drzwi nawierzchniowe, pierwszą zaletą tego zamka jest łatwy montaż oraz tani koszt, przy założeniu zamka nawierzchniowego nie musimy przerabiać w żaden sposób drzwi.

Rodzaje zamków nawierzchniowych

W poszukiwaniu odpowiedniego zamka nawierzchniowego możemy znaleźć wiele rodzajów zamków nawierzchniowych, są to zamki z gałką i kluczem, zamki bez gałki oraz 2 bębenkowe zamki na klucz z obu stron. Niezależnie od tego, jakie Sparta zamki wybierzemy, zwróćmy uwagę na producenta, aby kupowany przez nas zamek miał odpowiednie atesty i był w pełni bezpieczny.

Wszystkie zamki do drzwi zewnętrznych to ważna ochrona domu przed włamaniem, jeżeli zdecydujemy się na 2 albo nawet 3 zamki, tym bardziej utrudnimy włamywaczowi dostanie się do środka. Możemy także kupić zamek z alarmem, na wyposażeniu takiego zamka znajduje się elektroniczny układ alarmowy, który szybko zasygnalizuje wtargnięcie niepożądane osoby do pomieszczenia.