Jaka jest różnica między rowerem crossowym damskim, a męskim?

Jaka jest różnica między rowerem crossowym damskim, a męskim?

Rowerzyści, których spotykamy na ulicach polskich miast, są przedstawicielami kilku grup. Nie brakuje takich, którzy po jednoślady sięgają przede wszystkim z konieczności. Muszą znaleźć sposób na przemieszczanie się po drogach, a rower wydaje im się rozwiązaniem najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym finansowo. Nie brakuje jednak również osób, które kochają jazdę na rowerze i same wyznaczają sobie trasy, które mogłyby pokonywać. Osoby te coraz częściej zastanawiają się nad tym, czy nie zainwestować w rowery crossowe.

Crossowe, czyli jaka charakterystyka rowerów

Kands rowery crossowe zwracają na siebie uwagę tych osób, które nie mogą zdecydować, czy bardziej opłacalne będzie postawienie w ich przypadku na rower miejski, czy też na górski. Zapewniają komfortową jazdę, a jednocześnie są bezproblemowe nawet wtedy, gdy konieczne jest pokonanie nierównego terenu. Rama, jaką charakteryzuje się rower crossowy męski 28 cali, jest podobna do tej, jaką posiada klasyczny model szosowy. Opony są jednak wyraźnie węższe od tych, jakie spotykamy w popularnych góralach.

Mówiąc o cechach charakterystycznych roweru crossowego, zwykle wspomina się także o wygodnym, szerokim siodełku, kierownicy wyposażonej w regulowany mostek, a także o wysokim umieszczeniu pedałów, co staje się wybawieniem, gdy teren jest nierówny.

Rower crossowy damski i męski – czym się różnią?

Czy rower damski cross 28 różni się od swojego męskiego odpowiednika? Choć nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby kobieta jeździła na typowo męskim modelu, rowery damskie mają swoją specyfikę. Ich znakiem rozpoznawczym jest poprowadzona nieco niżej główna rura ramy. Pozwala to na łatwiejsze wsiadanie, ułatwia też utrzymanie wyprostowanej sylwetki.