Jaka jest rola prefabrykacji we współczesnym budownictwie?

Jaka jest rola prefabrykacji we współczesnym budownictwie?

Prefabrykacja w budownictwie to pojęcie, które od pewnego czasu można usłyszeć naprawdę bardzo często. Prefabrykacja nie jest zjawiskiem nowym, jej początki w Polsce sięgają XIX wieku. Dzisiaj prefabrykacja cieszy się ogromną popularnością. Dzięki temu, że na plac budowy dostarczane są gotowe żelbetowe prefabrykaty czas wznoszenia budynków jest znacznie krótszy.

Czym charakteryzują się prefabrykaty żelbetowe?

Proponowane obecnie prefabrykaty żelbetowe charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. Prefabrykaty żelbetowe produkowane są bowiem z betonu, który ma bardzo dobre parametry wytrzymałościowe oraz z wysokogatunkowej, starannie wyselekcjonowanej stali. Prefabrykowane elementy żelbetowe są ognioodporne. Nie straszna jest im także rdza. Zapewnia to bezpieczeństwo, wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Dodatkowym plusem jest to, że prefabrykowane żelbetowe elementy są łatwe w montażu.

Jakie prefabrykowane elementy żelbetowe są dostępne w ofercie?

Prefabrykowane elementy żelbetowe warto kupować u dobrego producenta. Gwarantuje to ich wysoką jakość, atrakcyjne ceny i szeroki wybór. Uznany producent prefabrykatów ma w swojej ofercie nie tylko fundamenty. Uznany producent prefabrykatów proponuje także ściany jedno-, dwu- i trzywarstwowe oraz trzywarstwowe z fakturą. Ponadto dobry producent prefabrykatów proponuje belki dachowe i stropowe oraz słupy żelbetowe. W swojej ofercie ma też stoposłupy. Oferowane produkty sprawdzają się w budownictwie przemysłowym i wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym.