Jak wybierać materac dla dziecka?

Jak wybierać materac dla dziecka?

Gdy wybieramy materace, na których będą spać osoby dorosłe, podchodzimy do tego wyjątkowo profesjonalnie. Staramy się zdobyć informacje na temat tego, które materace do spania będą najlepsze i choć argument cenowy jest tym, który ma dla nas duże znaczenie, mamy świadomość tego, że nie powinien być on kluczowy. Przy wyborze materacy dla dzieci jesteśmy mniej czujni trwając w przekonaniu, że maluchy i tak szybko z nich wyrosną. Czas to zmienić.

Cechy dobrego materaca dla dwulatka

Materace do łóżka dla dwulatków powinny być wybierane ze szczególną ostrożnością. Dziecko w tym wieku zaczyna zasypiać samodzielnie, a ponieważ śpi wyjątkowo dużo, trudno utrzymywać, że każdy zakup będzie jednakowo udany. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku noworodków i niemowląt, także w odniesieniu do dwulatków odradzane są materace zbyt miękkie.

Obecnie najlepszym wyborem dla tak małych dzieci są te wykonane z wykorzystaniem maty kokosowej. Przy zakupie warto przyjrzeć się krytycznie przede wszystkim ich górnej warstwie. Dobrze, jeśli posiada ona kanały powietrzne.

Dobry materac dla dziesięciolatka

Dziesięciolatek to już duże dziecko, często o słusznej wadze i wzroście. Nic więc dziwnego, że analizując materace dla dziesięciolatka, należy brać uwagę jeszcze jeden parametr. Poza długością, stopniem twardości i wypełnieniem materaca, liczy się także jego wysokość. Materace dla młodszych dzieci mające do 10 centymetrów wysokości, z pewnością nie pozwolą już na komfortowy sen.

Lepszą opcją będą więc te, których wysokość wynosi przynajmniej 15 centymetrów. Szukając optymalnego modelu warto sięgać ciągle jeszcze po te, które nie mają określonych stref twardości. Dziesięciolatek dość szybko rośnie, a tym samym trudno jest dostosować się do jego potrzeb pod tym względem.