Jak utrzymać porządek w pracy?

Jak utrzymać porządek w pracy?

Bałagan w miejscu pracy jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa pracowników. W walce z bałaganem doskonale sprawdzają się tablice cieni.

Czym jest tablica cieni?

Tablice cieni 5S zostały zaprojektowane tak, aby każde narzędzie znalazło na nich swojego miejsce. Na ogół tablice cieni wyposażone są w haczyki do zawieszania narzędzi. Brak chociaż jednego jest widoczny już z daleka. Tablice 5S zachęcają pracowników do tego, aby odkładali narzędzia na swoje miejsce nawet wtedy, gdy opuszczają swoje stanowisko pracy na bardzo krótki czas.

Tablice produkowane są z płyty kompozytowej. Jest ona wyjątkowo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu tablice są bardzo żywotne. Co ważne, tablica 5S może zostać wyposażona nie tylko w standardowe, ale także indywidualnie dobrane elementy montażowe.

Jak jeszcze wykorzystać tablicę?

Tablica 5S sprawdzi się nie tylko jako miejsce do przechowywania narzędzi. Tablica 5S może pełnić także funkcję mobilnego punktu pierwszej pomocy. W zależności od wariantu można przechowywać na niej także akcesoria do sprzątania. Kącik czystości 5S dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych.

Dobrano je tak, aby kącik czystości widoczny był już daleka. Kącik czystości z cieniami wyposażenia to doskonały sposób na to, aby akcesoria do sprzątania zawsze znajdowały się w przewidzianym dla nich miejscu. Kącik czystości może być montowany do ściany.

Istnieje też możliwość zakupu kącika czystości stojącego oraz wyposażonego w kółka. Każdy może więc wybrać kącik czystości, którego konstrukcja najlepiej mu odpowiada.