Dowiedzmy się więcej o fotowoltaice

Dowiedzmy się więcej o fotowoltaice

Fotowoltaika Gdańsk to wykorzystywanie energii słonecznej do wyprodukowania energii elektrycznej. Staje się ona coraz popularniejsza między innymi dlatego, że pozwala uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej. Zanim jednak podpiszemy umowę na montaż paneli fotowoltaicznych warto o fotowoltaice dowiedzieć się nieco więcej. Tym razem skoncentrujemy się na miejscach, w których można zamontować panele słoneczne.

Panele fotowoltaiczne na dachu

Panele słoneczne najczęściej montowane są na dachu. Aby jednak instalacje fotowoltaiczne mogły na dachu się znaleźć, bardzo ważne jest, aby był on zwrócony w odpowiednią stronę. Optymalnie jest, kiedy dach skierowany jest w stronę południową, a dodatkowo możliwe jest umieszczenie paneli tak, aby znajdowały się pod kątem 35 stopni.

Bardzo ważna jest także przestrzeń, która otacza panele słoneczne. Trzeba pamiętać, że panele fotowoltaiczne nie mogą być zasłonięte. Nie powinny zasłaniać ich ani drzewa, ani słupy, ani dachy innych zabudować. Tylko wówczas będą one pracowały jak należy.

Montaż paneli solarnych na gruncie

Nie zawsze panele słoneczne można zamontować na dachu. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z instalacji fotowoltaicznej. W takim przypadku fotowoltaika Gdańsk może znaleźć się na gruncie. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczenie paneli słonecznych na gruncie wiąże się z koniecznością wykonania bardziej skomplikowanej konstrukcji. Wydłuża to nieco czas montażu, który może wtedy trwać nawet trzy dni. Instalacje fotowoltaiczne to naprawdę dobry wybór. Ich montaż bardzo się opłaca. Ale o korzyściach więcej w innym artykule.