Do czego służą woreczki moletowane?

Do czego służą woreczki moletowane?

Próżniowe pakowanie żywności stosowane jest obecnie nie tylko w zakładach przemysłu spożywczego. Na rynku dostępne są od pewnego czasu pakowarki próżniowe do użytku domowego. Do pakowania próżniowego niezbędne są specjalne worki. Wyróżnia się wśród nich worki moletowane.

Woreczki moletowane: co można w nich przechowywać?

Worki moletowane umożliwiają przechowywanie bardzo różnych rodzajów produktów spożywczych. Z powodzeniem worki moletowane można wykorzystać do przechowywania mięsa, drobiu, ryb czy serów. Plusem jest to, że woreczki moletowane nadają się do przechowywania nie tylko świeżych produktów, ale także poddanych obróbce termicznej.

Warto wiedzieć, że pakowanie próżniowe znajduje zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym. Woreczki moletowane z powodzeniem można wykorzystać również do próżniowego pakowania części elektronicznych, kosmetyków czy książek. Z woreczków tych mogą korzystać zarówno przedsiębiorstwa, restauracje, jak i osoby prywatne.

Czy przechowywanie w workach moletowanych jest bezpieczne?

Worki moletowane do pakowania próżniowego zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Worki moletowane do pakowania próżniowego produkowane są z wielowarstwowej folii poliamidowej i polietylenowej. Worki moletowane do pakowania próżniowego są bezpieczne dla zdrowia.

Używane do pakowania żywności worki próżniowe moletowane nie zmieniają zapachu i smaku produktów. Worki próżniowe moletowane pozwalają na długie przechowywanie żywności bez konieczności stosowania sztucznych konserwantów.