Czym są przewierty i dlaczego warto je zastosować?

Czym są przewierty i dlaczego warto je zastosować?

Wykonywanie sieci przesyłowych jeszcze nie tak dawno wymagało wykonywanie wykopów. Czasem trasa sieci przesyłowej przebiegała w terenie, w którym wykonanie tradycyjnego odkrywkowego wykopu było bardzo czasochłonne. Dzisiaj przewiert sterowany znacznie ułatwia prowadzenie tych prac.

Nowoczesna technologia oszczędza czas i pieniądze

Przewiert sterowany to nie tylko oszczędność czasu. Bardzo często sieci przesyłowe muszą przebiegać przez tereny chronione, ruchliwe drogi czy cieki wodne. Tradycyjny wykop wiąże się zarówno w koniecznością wyłączenia drogi z ruchu, ale także z koniecznością przywrócenie stanu sprzed budowy.

Pochłania to dodatkowe, wcale nie małe pieniądze. Przewiert sterowany to sposób, który oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Przewierty sterowane wykonywane są pod gruntem. Co ważne, przewierty sterowane mogą zostać wykonane także w miejscach, gdzie już istnieją inne sieci. Doskonale przewierty sterowane sprawdzą się w miastach o gęstej zabudowie.

Wyjątkowa precyzja i dokładność przewiertów sterowanych

Przewierty kontrolowane wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnych systemów pomiarowych i nowoczesnych technologii. Dzięki temu trajektoria przewiertów niemal idealnie pokrywa się z projektem. Przewierty kontrolowane doskonale sprawdzają się w przypadku budowy sieci przesyłowych w trudnym terenie. Przewierty pod drogami są tylko jedną ze świadczonych usług. Przewierty pod drogami pozwalają zmniejszyć koszty. Przewierty kontrolowane, w tym także przewierty pod drogami są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne wykopy.