Czy wynajem długoterminowy jest opłacalny?

Czy wynajem długoterminowy jest opłacalny?

Kiedy jesteś przedsiębiorcą, zastanawiasz się z pewnością jakie kroki inwestycyjne będą najbardziej opłacalne. Czy lepiej kupić samochód za gotówkę czy wziąć w leasing albo na raty? Inną opcją, dość powszechnie wybieraną przez przedsiębiorców jest wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, dzięki któremu na początku trwania umowy wynajmu otrzymujemy nowy samochód prosto z salonu.

Po zakończeniu umowy nie mamy obowiązku wykupywania samochodu na własność. Dodatkowo taki wynajem jest tani, kompleksowy i opłacalny dla każdego przedsiębiorcy.

Co to jest wynajem długoterminowy auta?

Jak sama nazwa wskazuje, wynajem długoterminowy aut polega na wynajmowaniu na określony okres czasu samochodu osobowego bądź dostawczego wybranej marki, dzięki czemu firma zyskuje pojazd którym może poruszać się w określonej ilości kilometrów w skali miesiąca, a wszelkie ubezpieczenia, naprawy, a nawet zmiany opon leżą po stronie firmy wynajmującej.

To wyjątkowo wygodna forma finansowania auta, dzięki której zyskujemy tanią usługę wynajmu, jedną opłatę miesięczną oraz luksusowy samochód na czas trwania całej umowy.

Wynajem lepszy od leasingu samochodowego

Obecnie nadal trwają dyskusje, która usługa jest lepsza i bardziej korzystna dla przedsiębiorcy. Niektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że to właśnie najem długoterminowy jest o wiele bardziej opłacalny niżeli standardowy i znany wszystkim leasing.

Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze w obu przypadkach przedsiębiorca otrzymuje nowy samochód, po drugie auta na abonament mają niższą miesięczną opłatę, a dodatkowo przedsiębiorcy otrzymują wiele usług, serwis samochodu, ubezpieczenie oraz komplet opon letnich i zimowych w pakiecie umowy wynajmu długoterminowego.